MOBİL GÜVENLİK

Mobil Cihaz Yönetimi /Güvenli Mobil Erişim

Gün geçtikçe iş hayatımızda daha çok kullanmaya başladığımız mobil cihazların, hem çalışanlara hem de şirketlere verimlilik artışı sağladığı, mobil olarak her ortamda çalışabilme ve kaynaklara ulaşabilme gibi faydalar getirdiği açıktır. Ancak bu cihazların şirket güvenlik politikalarını uygun olarak kullanılabilmesi, kullanıcıların hangi kaynaklara ne şekilde ulaşabileceğinin kontrolü ve mobil dünyada hızla artan tehditlerden korunabilmek için “mobil güvenlik çözümleri”ne ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu çözümler, hassas veri içeren e-postalar, dosyalar ve diğer kaynakların kurum içinde ve dışında herhangi bir güvenlik açığı ya da veri sızıntısına yol açmayacak şekilde kullanılabilmesini garanti altına alır. Kuruma ait ya da kişisel cihazlar kaybolduğunda, içindeki kritik verilerin başkalarının eline geçmesini ikinci bir yetkilendirme yöntemi ile engeller.

Mobil cihaz yönetimi (MDM), mobil uygulama ve içerik yönetimi ve güvenli mobil erişim çözümleri sayesinde akıllı cihazların kurum güvenlik politikalarına göre yönetilmesi ve konuma göre farklı güvenlik seviyesi ve politikalarının etkin olarak kullanılması mümkün hale gelmektedir.

Bu alanda çalıştığımız iş ortaklarımız

MobileIronMobileIron
Check PointCheck Point

Mobil Veri Sınıflandırma

Kurum içinde sınıflandırılmış olan veriyi, mobil cihazlara taşımak gerektiğinde ayrı sınıflandırma etiketlerinin ve politikalarının geçerli olması gerekmektedir. Bu nedenle kullanılan veri sınıflandırma çözümünün mobil cihazlar için de desteği olması gerekmektedir.

Bu alanda çalıştığımız iş ortağımız

Mobil Cihazlar için Veri Sızıntısını Önleme

Veri sızıntısını önleme çözümü (DLP) üzerinde tanımlanan tüm kuralların verinin dolaştığı ve taşındığı her ortamda geçerli olması ile uçtan uca bir koruma sağlamak mümkün olabilir. Tek bir noktada verilen bir açık dahi alınan bütün önlemleri geçersiz kılabilir. Bu nedenle kullanılan DLP çözümünün mobil cihazlar için de desteği olması gerekmektedir.

Bu alanda çalıştığımız iş ortağımız

Forcepoint, eski Websenseforcepoint

Güvenli Mobil Dosya Transferi

Güvenli Dosya paylaşım çözümleri, kullanıcıların işleri gereği paylaşması gereken içeriği güvenliğe zarar vermeden mobil cihazlar da dahil olmak üzere her ortamda paylaşmalarına imkan tanır. Bu çözümler sayesinde kurumsal veri tamamen BT biriminin kontrolünde ve belirlediği kurallar çerçevesinde diğer çalışanlarla, müşterilerle ve iş ortakları ile paylaşılabilir.

Bu alanda çalıştığımız iş ortağımız

CyberarkCyberark