Site Haritası Site haritası    İletişim Formu E-posta gönder English
bos
bg_ust
bos
Biznet Bilişim'e Hoşgeldiniz.
Biznet Bilişim Etkinlik Daveti

Biznet Bilişim ve Boldon James olarak sizi, İstanbul boğaz manzarası eşliğinde sektörün önde gelen Bilişim Güvenliği Yöneticileri ile bir araya geleceğiniz yuvarlak masa toplantımıza davet ediyoruz.

Veri Sınıflandırması, hassas verilerin korunması, sızıntıların önlenmesi ve aynı zamanda birçok regülasyona uyum için başlangıç noktasıdır. Bu sayede kurumların en kritik varlığı olan hassas verilerinin güvenliğinin sağlanması adına ilk adım hızlı bir şekilde atılmış olur.

Biznet Bilişim ve Boldon James’in Veri Sınıflandırma Projelerindeki yaklaşımını ve bu alandaki teknolojik gelişmeleri dinleyebileceğiniz toplantımızda, sizleri aramıza görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Tarih & Saat: 09 Haziran 2015 Salı, 09:00
Yer: Portaxe Shine, Baltalimanı/İstanbul
LCV: Şebnem KUŞCU, sebnem.kuscu@biznet.com.tr, 0216 688 81 82
Etkinlik Programı

09:00-09:30 Karşılama ve Kayıt

09:30-09:45 Hoşgeldiniz

Hakan Terzioğlu – Satış Direktörü, Biznet Bilişim

09:45-10:15 Veri Sınıflandırmasına Genel Bir Bakış

Wesley Budd – EMEA Kanal Yöneticisi, Boldon James

10:15-10:45 Yeni Özellikler ve Yol Haritası

Wesley Budd – EMEA Kanal Yöneticisi, Boldon James

10:45-11:00 Kahve Arası

11:00-11:30 Canlı Teknoloji Demosu

Sinan Altınsoy – Teknik Uzman, Biznet Bilişim
Yasin Üçüncüoğlu – Teknik Uzman, Biznet Bilişim

11:30–12:00 Başarı Hikayeleri

Erez Braun – Bölge Satış Müdürü, ADACOM
Wesley Budd – EMEA Kana Yöneticisi, Boldon James

12:00-12:30 DLP Projelerinde Veri Sınıflandırmasının Önemi

Sinan Altınsoy – Teknik Uzman, Biznet Bilişim

12:30-12:45 Soru - Cevap

12:45 Öğle Yemeği

TUSAŞ, Sınıflandırma çözümü için Biznet Bilişim ve Boldon James'i tercih etti.

Bir çok yasal zorunluluk ve standartlara uyum çerçevesinde ihtiyaç duyulan kullanıcı tabanlı sınıflandırma için TUSAŞ artık Boldon James kullanıyor. TUSAŞ çalışanları, daha belge oluştuğu anda sınıflandırarak, eski belgeler için toplu sınıflandırma yaparak uyumluluk sorunlarını ve mevzuat gereksinimlerini hızlı şekilde giderebiliyor.

TUSAS-BiznetBilisim-BoldonJamesTUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., sınıflandırma çözümü için sektörünün lider kuruluşlarından Boldon James ve çözüm ortağı Biznet Bilişim'i tercih etti. Havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin geliştirilmesi, modernizasyonu, üretimi, sistem entegrasyonu ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye'nin önde gelen kuruluşu TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., bu önderliğin gerektirdiği standartlara ve yasalara uymak durumunda. Bu standartların ve yasal gereksinimlerin en başında, TUSAŞ'ın bilgi güvenliğinin üç temel unsurunu – Gizlilik, Bütünlük, Ulaşabilirlik sağlaması hedefi ile ilgilidir. TUSAŞ BT ekipleri, bu özelliği kendi karmaşık, çok kullanıcılı ortamlarına kolayca entegre edebileceği bir ürün arayışında, entegrasyonu kolay, toplu sınıflandırma yapabilen benzersiz Power Classifier ürünü sayesinde Boldon James ile gitmeye karar verdi. Boldon James'in Türkiye'deki yetkili satıcısı Biznet Bilişim de, TUSAŞ ve Boldon James ile yakın çalışarak, sektördeki deneyimi sayesinde ürünün kurulumunu üstlendi. Eski belgeler, içeriğindeki bilgiler sayesinde topluca sınıflandırılabiliyor. Ayrıca bir belge oluştuğu anda, ürünün yardım kılavuzu, otomatik etiketleme gibi özelliklerle kullanıcı, belgenin sınıfını herhangi bir zorluk olmadan belirleyebiliyor. TUSAŞ, Boldon James sınıflandırma çözümü ile, gelecekte veri yönetimi veya Veri Sızıntısı Engelleme çözümlerine de kolaylıkla entegre olabilmeyi de sağlamış durumda. Eskiden elle yapılan etiketleme işlemleri artık kolayca otomatik ve sayısal olarak sınıflandırılabiliyor. Tesis ve Bilgi Güvenliğine yönelik Politikalar, artık sayısal ortamlarda teknik kontrollerle izlenebiliyor.

"Boldon James Classifier bizim uyumluluk gereksinimlerimizi karşılayabilen bir ürün. Çok kolay kurulumunu sağladık. Partnerlerimize ve paydaşlarımıza bu ürünün faydalarını gösterebiliriz." Gülsen Bayramusta, Bilgi Teknolojileri Müdürü

Daha detaylı bilgi için, Boldon James ve Biznet Bilişim ortaklığı TUSAŞ Başarı Hikayesi makalesini indirebilirsiniz.

CISO Yuvarlak Masa Toplantısı

Kimlik Yönetimini RSA Çözümleri ile Yeniden Tanımlayın!

Kurumunuzda kimin neye erişim sahibi olduğunu gerçekten biliyor musunuz?

İşe başlayan çalışanlarınız, iş ortaklarınız ve sözleşmeli personelinize erişim haklarını nasıl sağlıyorsunuz?

Kullanıcı yetkilerini takip edebileceğiniz düzenli bir yönetişim sürecine sahip misiniz?

Kimlik ve Erişim Yönetimi alanında daha hızlı kazanımlar, operasyonel etkinlik ve daha düşük maliyetler ile projeleri hayata geçirmek için bir arayış içinde misiniz?

Tüm bu sorulara yanıt arıyorsanız, sizleri Biznet ve RSA olarak Kimlik ve Erişim Yönetimi alanındaki çözümlerimizi tanıtacağımız Yuvarlak Masa toplantımıza davet etmekten büyük memnuniyet duyacağız. 'Bu etkinlikte, RSA ve Biznet Bilişim'in konuyla ilgili uzman yöneticileri, kurum içi kimliklerin etkin şekilde nasıl yönetilebileceğini paylaşacaklar. Ayrıca Yapı Kredi Bankası'nın bu alandaki deneyimlerini ilk elden dinleyeceğiniz toplantımızda, sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Kayıt için tıklayın.

Tarih & Saat: 18 Mart 2015, Çarşamba

Yer: Hilton Istanbul Kozyatağı

LCV: Şebnem KUŞCU, sebnem.kuscu@biznet.com.tr, 0216 688 81 82

BiznetRSA

Program:

09.00 Kayıt
09.30 Hoşgeldin (Vedat Finz, Türkiye Satış Müdürü RSA - Haluk Aydın, Genel Müdür Yardımcısı - Biznet Bilişim)
09.45 Kimlik Yönetimi: Sorunlar ve Yönetişim Odaklı Kimlik Yönetimine Bakış (Vassilis Boulogiorgos, Kıdemli Teknoloji Danışmanı, RSA – Mostafa Mazen, IMG Çözümleri Bölge Satış Müdürü, RSA)
10.30 Biznet: Kimlik ve Rol Yönetimi Projelerinde Başarıya Giden Yolda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar (Kamuran Moroğlu, Kimlik Yönetim Sistemleri Direktörü, Biznet Bilişim)
11.15 Kahve Arası
11.30 Proje Örneği: YKB Rol ve Yetki Yönetimi Projesi (Ersen Özpirinççi, İnsan Kaynakları ve Kurumsal Uygulamalar Yazılım Geliştirme Direktörü, YKB)
12.00 Canlı Demo: RSA Kimlik Yönetimi Çözümü (Vassilis Boulogiorgos, Kıdemli Teknoloji Danışmanı, RSA)
12.45 Kapanış
13.00 Öğle Yemeği
Biznet Bilişim Sergi sponsorluğunda IDC IT Security Roadshow 2015

Bilişim güvenliğine yön veren etkinliklerden IDC IT Security Roadshow 2015’in Türkiye’deki ilk durağı İstanbul.

Dünyada ve Türkiye’de bilişim güvenliği trendleri, stratejileri ve bu alanda katedilen mesafenin ele alınacağı etkinlik Biznet Bilişim’in de katkılarıyla, 17 Şubat 2015 tarihinde Wyndham Grand Levent, İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Yılın bu önemli etkinliğinde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.
IDC ITSEC Roadshow 2015
Biznet Bilişim Etkinlik sponsorluğunda IDC IT Security Roadshow 2015

Bilişim güvenliği sektörünü önce İstanbul’da bir araya getiren IDC IT Security Roadshow’un bir sonraki durağı Ankara.

Dünyada ve Türkiye’de bilişim güvenliği trendleri, stratejileri ve bu alanda katedilen mesafenin ele alınacağı etkinlik Biznet Bilişim’in de katkılarıyla, 19 Şubat 2015 tarihinde Sheraton Hotel & Convention Center, Ankara’da gerçekleştirilecek.

Sektöre yön veren bu etkinliğin Türkiye’deki ikinci etabı Ankara’da da sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.
IDC ITSEC Roadshow 2015
Biznet Bilişim ve Boldon James iş ortaklığı

Biznet Bilişim, veri sınıflandırma ve güvenli mesajlaşma alanının lider şirketlerinden Boldon James ile iş ortaklığı anlaşması imzaladı. Şirketimiz, 1985 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana güvenli mesajlaşma, veri güvenliği ve güvenli bilgi yönetimi konularında çalışan Boldon James ile veri sınıflandırma alanında portföyünü genişletti.

Veri Sızıntısı Engelleme (Data Loss Prevention - DLP) projelerinde sıklıkla gördüğümüz veri sınıflandırması sayesinde, kurumlar kolaylıkla içinde hassas veri geçen belgelerini tespit edebilecek ve kontrolü altında tutabilecek. Böylece, gizli veri kaçaklarının da önüne geçilebilecek.

30 seneyi aşkın savunma sektörü, finans sektörü, profesyonel hizmetler gibi şirketlerle çalışan İngiltere merkezli Boldon James, Londra Borsası FTSE 250 indeksinde bulunan çok uluslu savunma teknolojileri şirketi olan QinetiQ firmasının bir iştirakidir.

Boldon James
Biznet Bilişim 'International Cyberwarfare & Security Conference and B2B Meetings 2014'te

Savunma Sanayi Müşteşarlığı tarafından bu yıl 2.'si düzenlenecek olan "International Cyberwarfare & Security Conference and B2B Meetings 2014"ın bu yılki teması "Siber savaş ve güvenliğinin ortaya çıkan zorlukları". Aktif siber savunma yöntemlerinin tartışılacağı konferansta, ayrıca yerli ve yabancı firmalar ikili işbirliği görüşmeleri de yapabilecek.

Geçen yıl 12 farklı ülkeden 450 katılımcıya ev sahipliği yapan konferans, yabancı ülkelerin siber komutanlıklarından temsilciler ile yerli ve yabancı savunma ve güvenlik firmalarını bir araya getirdi.

Siber savunma alanında ortaya çıkan sorunlar ile çözümlerin uluslararası platformda tartışılacağı konferans, Biznet Bilişim’in de sponsorluğunda 27-28 Kasım tarihlerinde Ankara Sheraton Otel’de gerçekleşecek.

Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Cyberwarfare

Konferans alanı: Ankara Sheraton Otel

Tarih:27-28 Kasım 2014

Ayrıcalıklı Hesap Güvenliği Etkinliği

Kurumların kalbi olan ayrıcalıklı hesaplar, aynı zamanda kurumlar için en büyük güvenlik tehdidini oluşturmaktadır. Son dönemde yaşanan güvenlik ihlallerinin büyük çoğunluğu ele geçirilen, istismar edilen ve kötüye kullanılan bu ayrıcalıklı hesaplardan ileri gelmektedir.

Bu saldırılara karşı korunmak için kurumlar özellikle kendi ayrıcalıklı hesaplarını adresleyen bir güvenlik çözümüne ihtiyaç duymaktadır. Biznet Bilişim’in hizmetlerinin, ödüllü* CyberArk Ayrıcalıklı Hesap Güvenliği teknolojisi ile oluşturduğu bütünleşik çözümü uzmanlarından dinleme fırsatı bulacağınız bu etkinlikte, ortak tecrübe ve referanslarımızı sizlerle paylaşmak isteriz.

Biznet Bilişim ve CyberArk’ın Ayrıcalıklı Hesap Güvenliği projelerindeki başarılarını ilk elden dinleyebileceğiniz toplantımızda, sizleri aramıza görmekten büyük mutluluk duyacağız!

CyberarkBiznet


İstanbul İçin KayıtAnkara İçin Kayıt

Biznet Bilişim E-Ticaret Konferansı ve Fuarı’nda!

E-Ticaret Konferansı ve Fuarı sektör profesyonellerini 15 Mayıs 2014 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde bir kez daha buluşturacak.

Hızla büyüyen sektörün gelişim sürecine ivme kazandırmak ve bu gelişim sürecinde aktif rol oynayan kişi ve kurumları sektör temsilcileriyle buluşturmayı amaçlayan etkinliğin 2014 yılındaki ana teması, perakende sektörüne yönelik e-ticaret stratejileri olacak.Biznet Bilişim Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Danışmanı Onur Arıkan’ın ‘E-Ticarette ödeme sistemleri’ konulu oturumda panelist olarak yer alacağı etkinlikte, sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Biznet Bilişim


Online Kayıt ve Ulaşım Bilgilerine Yukarıdaki Tanıtım Resmine Tıklayarak Erişebilirsiniz

Biznet Bilişim IFINTEC Finans Teknolojileri Konferansı ve Sergisi’nde!

Finans dünyasına özel geliştirilmiş teknoloji çözümlerine odaklı, sektörün en prestijli etkinliklerinden biri olan IFINTEC Finans Teknolojileri Konferansı ve Sergisi, 8-9-10 Nisan tarihlerinde İstanbul WOW Convention Center’da başlıyor.

Finansal kurumlara yönelik teknoloji, hizmet ve yönetim çözümlerinin ele alınacağı konferans kapsamında, Biznet Bilişim Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Danışmanı Onur Arıkan'ın "Hizmet sağlayıcı, denetçi, üye işyeri ve ödeme markaları perspektifinden PCI DSS – kart verisi güvenliği standardı" konulu oturumda panelist olarak yer alacağı bu etkinlikte, sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Biznet Bilişim

Konferans Alanı: WOW Convention Center A Blok (Giriş C kapısından yapılmaktadır)


Tarih: 8-9-10 Nisan 2014

PCI DSS Uyumluluğu ve Tokenization Çözümü Etkinliği

Veri Şifrelemesi doğru teknoloji ve uyarlama ile çok kolay!

PCI DSS uyumluluğu, kredi kartı bilgisi gibi hassas ödeme verilerinin korunmasını gerektirir. Bu verileri işleyen, saklayan ve ileten kurumların karşılaştığı zorluklardan biri PCI DSS güvenlik kriterlerine uyumluluk için gerekli olan veri şifrelemesidir.

Çözüm yolları hakkında tartışmak üzere; SafeNet’in veri şifreleme ve tokenization teknolojilerini, Biznet Bilişim ve StarLink’in uzmanlığı eşliğinde sizlerle paylaşabileceğimiz bir platform oluşturduk.

Etkinlik Sayfası

Kayıt İçin :

ezgi@starlinkme.net (0555 720 35 75) - sebnem.kuscu@biznet.com.tr (0535 770 05 02)

Biznet Bilişim Etkinlik Sponsorluğu’nda BT Haber Ödeme Sistemleri Etkinliği

Dijital ödeme sistemlerinin güvenliğine dikkat çekeceğimiz etkinlik kapsamında Biznet Bilişim Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Danışmanı Onur Arıkan Ödeme Sistemlerinde Güvenlik ve PCI-DSS konulu sunumuyla yer alacaktır. Takastan temassız ödeme sistemlerine, dün, bugün, yarın başlıklı panelde, Arıkan’ın ödeme sistemlerinde güvenliğe dair soruları yanıtlayacağı etkinlik, Biznet Bilişim’in de katkılarıyla, 3 Aralık 2013 tarihinde Point Hotel Barbaros, İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Ödeme sistemleri sektörünü bir araya getirecek 2013’ün son etkinliklerinden Ödeşmenin Dijital Halleri’nde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Biznet Bilişim Ödeme Sistemleri Etkinliği

PCI DSS 3.0 Duyuruldu!

PCI DSS 3.0, 7 Kasım 2013 tarihinde duyuruldu ve güncellenmiş standardın dokumanı PCI konseyinin web sitesinde yerini aldı. Resmi duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni standarda ilişkin denetimler 01.01.2014'ten itibaren yapılabilecek.

Mevcut 2.0 standardı 31.12.2014'e kadar geçerliliğini devam ettirecek.

Biznet Bilişim PciDss Anasayfa
Biznet Bilişim E-Ticaret Konferansı ve Fuarı’nda!

Farklı sektör ve kurumlardan “bilir kişi”lerin, E-Ticaret ve dijital ekonomi hakkında en güncel gelişmelere değinecekleri E-Ticaret Konferansı ve Fuarı’nda Biznet Bilişim olarak, Bilgi Teknolojileri Güvenliği alanındaki tek uzman olarak yer alacağız.

“E-Ticaret’te Güvenli Ödeme Sistemleri” konulu panelde Biznet Bilişim Genel Müdür Yardımcısı ve Kurucu Ortağı Onur Arıkan’ın da panelist olarak katılacağı bu etkinlikte, sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Yer: Haliç Kongre Merkezi

Tarih: 31 Mayıs 2013

Biznet BilişimE-commerce 2013
Biznet Bilişim Etkinlik Sponsorluğu’nda IDC ITSEC Roadshow 2013 - İstanbul

Bilişim güvenliği sektörünü önce Ankara’da bir araya getiren IDC IT Security Roadshow’un bir sonraki durağı İstanbul

IDC ITSEC Roadshow 2013Biznet Bilişim

Dünyada ve Türkiye’de bilişim güvenliği trendleri, stratejileri ve bu alanda katedilen mesafenin ele alınacağı etkinlik Biznet Bilişim’in de katkılarıyla, 21 Mart 2013 tarihinde Ceylan Intercontinental Otel İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Sektöre yön veren bu etkinliğin Türkiye’deki ikinci etabı İstanbul’da da sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

IDC ITSEC Roadshow 2013
Biznet Bilişim 12 Yaşında

8 Aralık 2000'de kurulan Biznet Bilişim 12. Yaşını kutluyor.

Biznet Bilisim 12 Yasinda

Ankara'da İkinci ofisimize taşındık!

Ağ ve bilgi güvenliğinde Türkiye'nin lider şirketi Biznet Bilişim büyümeye devam ediyor.

Biznet Bilisim Ankara Tepe PrimeAnkara’da ikinci ofisini açarak toplam ofis sayısını üçe çıkaran Biznet Bilişim, güçlü satış kadrosu ile Ankara iş hayatının da merkezinde yer alıyor.

Çalışmalarına 1 Ağustos 2012'den itibaren Tepe Prime binasından devam eden Biznet Bilişim Ankara satış ekibi olarak, sizleri ilk fırsatınızda yeni ofisimize bekliyoruz.

İletişim bilgilerimiz:
Tepe Prime Alışveriş ve Yaşam Merkezi
Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı No:266/C Kat:2 Daire:40
06800 ANKARABiznet Bilişim İstanbul ofisi taşındı!

Biznet Bilisim Istanbul SubeAğ ve bilgi güvenliğinde Türkiye'nin lider şirketi Biznet Bilişim'in İstanbul ofisi, 1 Haziran 2012 itibarıyla İstanbul iş hayatının yeni merkezi Ataşehir'deki MyPrestige binasında çalışmalarını devam ettirmek üzere taşındı. Istanbul ofisimizin yeni iletişim bilgileri için lütfen tıklayınız. Ulaşım ve kroki bilgileri için lütfen tıklayınız.

Yeni Adresimiz:
Ağaoğlu My Prestige, Barbaros Mah. Ihlamur Sok. N:1 K:15 D:127 34746 Ataşehir / İstanbul
Tel: +90 (216) 688 81 82
Fax: +90 (216) 688 81 83

Biznet Bilişim Güvenli Doküman Değişimi Platformu

Ankara Kalkınma AjansiT.C. Kalkınma Bakanlığı
Biznet Bilişim, "Güvenli Doküman Değişimi Platformu" geliştirme projesinde Ankara Kalkınma Ajansı desteklerinden yararlanmaktadır.

Biznet Bilişim sponsorluğunda Uygulama Güvenliği Günü

Biznet Bilişim olarak sizleri bilgi güvenliğinin önde gelen profesyonellerinin yazılım ve uygulama güvenliği ile ilgili en güncel konuları tartışacakları Uygulama Güvenliği Günü'ne davet ediyoruz.

Etkinlik kapsamında yapılacak Web Uygulama Güvenliğinde Doğru Bilinen Yanlışlar başlıklı sunumda, uygulama geliştiricilerin, sistem yöneticilerinin, güvenlik denetçilerinin ve proje yöneticilerinin Web uygulama güvenliği konusunda sıkça düştükleri hataları ve doğru bilerek kullandıkları yanlış yöntemleri Bilişim Güvenlik Testleri Yöneticisi, Deniz Çevik aktaracaktır.

Ağ ve bilgi güvenliğinde Türkiye'nin lider şirketi Biznet Bilişim’in sponsor olduğu bu etkinlikte sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Yer: Marmara Üniversitesi Rektörlüğü - Sultanahmet
Tarih: 9 Haziran 2012, Cumartesi
Saat: 14:00

Biznet Bilişim MobileIron ile mobil cihaz güvenliği alanında da liderliğe ilerliyor.

MobileIronBiznet Bilişim Mobil Cihaz Yönetimi (Mobile Device Management:MDM) dünyasının önde gelen üreticisi olan MobileIron ile iş ortaklığı anlaşması imzaladı. Bu iş birliği ile hayatımızda gün geçtikçe daha fazla yer almaya başlayan mobil cihazların kurumsal kaynaklara güvenli bir şekilde erişimi konusunda müşterilerine en gelişmiş çözümleri sunmayı amaçlayan Biznet Bilişim, portföyüne piyasanın en güçlü üreticisini katıyor.

Tablet ve akıllı telefonlar gibi cihazların kullanımının iş hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldiği günümüzde, pek çok şirket çalışanlarının daha verimli çalışabilmesi için, e-mail başta olmak üzere çok sayıda kurumsal uygulamasını mobil cihaz üzerinden kullanıma açıyor. Hatta hızla yükselme trendinde olan Kendi Cihazını Kendin Getir (Bring Your Own Device: BYOD) yaklaşımı, çalışanların kendi mobil cihazlarını işlerinde kullanmalarına imkan vererek maliyet avantajları da sağlıyor. Ancak mobil cihazların bu şekilde kullanımı çok ciddi güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Örneğin bir tabletin çalınması durumunda e-mail gibi kurumsal kaynaklara erişimin devam edebilmesi kabul edilemez bir durum olarak değerlendiriliyor. Bu tür riskleri MDM ürünleriyle yöneterek, çalınan/ kaybolan bir tek mobil cihaz üzerinden tüm şirketin ağ ve bilgi güvenliğine karşı oluşması muhtemel tehditlerden korunabilirsiniz.

MobileIron Gartner Magic Quadrant'a Leaders çeyreğinde yer alan ve MDM ve mobil güvenlik piyasasında çok önemli bir paya sahip olan bir firma. Kurulduğu 2007 yılından beri 1400'ün üstünde yeni kurumsal müşteri elde eden MobileIron, Fortune 500 şirketlerinin 100'ü tarafından tercih edilmiş durumda.

Bilgi ve Doküman Yönetimi Etkinliği

Biznet Bilişim'in Platform sponsorluğunda "Bilgi ve Doküman Yönetimi Etkinliği" 25 Nisan 2012'de gerçekleşecek.

Veriden bilgiye giden süreçte kurumsal hafıza oluşturmanın ilk basamağı "Bilgi ve Doküman Yönetimi"nin uzmanlar tarafından yorumlandığı etkinlik, Biznet Bilişim Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Danışmanı Haluk Aydın'ın Kayıtlı E-Posta'nın Kurumsal Uygulamaları başlıklı konuşmasıyla Biznet Bilişim'in Platform Sponsorluğu'nda Grand Cevahir Hotel, Istanbul'da gerçekleşecek.

Biznet Bilişim BThaber Platform

25 Nisan 2012, Çarşamba

Grand Cevahir Hotel - İstanbul

Oracle Orta Katman Ürünleri Zirvesi 2012

Biznet Bilişim'in sponsorluğunda "Oracle Orta Katman Ürünleri Zirvesi 2012" 28 Mart’ta gerçekleşecek.

Bu yıl Four Seasons Bosphorus Otel'de düzenlenecek olan "Oracle Orta Katman Çözümleri Zirvesi 2012" etkinliğinde Biznet Bilişim olarak sponsorlar arasında yerimizi alıyoruz.

Etkinlikte işlenecek "Güvenlik Yönetimi Kapsamında Kimlik ve Erişim Yönetimi" konusu altında sizlerle paylaşma fırsatı bulacağımız "Müşteri Memnuniyetinizi Erişim Yönetimi ile Arttırın" başlıklı sunumumuzda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Yer: Four Season Bosphorus Otel

28 Mart 2012, Çarşamba

Saat: 15:00 – 15:30

Finans ve Bankacılık Etkinliği

Biznet Bilişim'in Platform sponsorluğunda "Finans ve Bankacılık Etkinliği" 27 Mart 2012'de gerçekleşecek.

4.sü düzenlenecek olan BThaber Platform Finans ve Bankacılık etkinliği, bilişim teknolojilerinin finans ve bankacılık dünyasına yansıyan gündemindeki sıcak konuları, tarafların ve uzmanların görüşlerini iş dünyasına sunuyor. Akbank Bilgi Teknolojileri Kalite, Güvenlik ve Risk Yönetimi Yöneticisi Sayın Necdet Almaç ile Biznet Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Sayın Onur Arıkan'ın konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik Biznet Bilişim'in Platform Sponsorluğu'nda Grand Cevahir Hotel, İstanbul'da gerçekleşecek.

Biznet Bilişim BThaber Platform

27 Mart 2012, Salı

Grand Cevahir Hotel - İstanbul

Program İçin
Yeni Fikirler, Yeni İşler Yarışması Başvuruları Başladı

“Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması 2012″ başvuruları 13 Şubat – 16 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek.

YFYi20122005 yılından itibaren düzenlenen ve üniversite öğrencileri arasında teknolojiye ve yenilikçiliğe dayalı girişimciliği teşvik etmek ve desteklemek amacını taşıyan "Yeni Fikirler Yeni İşler" yarışması 2012 yılı başvuruları başladı. Biznet Bilişim'in de sponsorlar arasında yer aldığı yarışmanın websitesine www.yfyi.info adresinden ulaşabilirsiniz.

Faruk Eczacıbaşı, Biznet'in ortağı oldu.

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı ve E-Güven Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı Biznet'in %51'ini satın aldı.

Faruk EczacıbaşıEkim 2011 sonu itibariyle, Sayın Faruk Eczacıbaşı Biznet'in %51 oranda ortağı oldu. Bu birleşmenin bize verdiği güç ile hedeflerimizi çok daha ileriye taşıyoruz. Bilgi güvenliği alanında ülkemizin en önde gelen firması olmayı, müşterilerimizin gereksinim duydukları hizmetleri yüksek kaliteyle sunan, en tercih ettikleri çözüm ortakları olmayı hedefliyoruz.

Çalışma arkadaşları arıyoruz

Biznet İnsan Kaynakları için tıklayınız.

ISMArt

ISMArt uygulaması, yalnızca ISO 27001 sertifikasyonu için gereken işgücü ve süreyi önemli ölçüde azaltmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlikle ilgili gündelik işlerin eylemler planlanarak ve bu eylemler takip edilerek yönetilmesine de yardımcı olur.

ISMArt, tüm çalışanlara görevleriyle bağlantılı olarak atanmış olan erişim yetkileri çerçevesinde bilgi güvenlik yönetim sistemine katılma imkanı verir. Tercih edilmesi halinde ise tüm ISMS süreci ISMArt yardımıyla birkaç kişinin yönetiminde de sürdürülebilir. Hızlı bir uyumluluk aracı olarak kullanılabileceği gibi detaylı bir güvenlik yönetimi ve uyumluluk platformu olarak da kullanılabilir.

Daha fazlası için lütfen tıklayın.

SignArt Ürün Ailesi

Yeni yürürlüğe giren kanunlar (örneğin Elektronik İmza Kanunu) ve var olan kanunlara yapılan eklemeler (örneğin Borçlar Kanunu) sonucunda, günümüzde, elektronik imza, hukuki olarak birçok işlemde ıslak imzaya denk olarak kabul edilmektedir.

SignArt Ürün Ailesi, imzalama süreçlerini elektronik ortama taşıyarak, bu yeni hukuki durumun sağladığı süreçlerin hızlanması, iş gücü ve zamandan tasarruf gibi avantajlardan maksimum derecede faydalanabilmek hedefiyle, e-imza ve mobil imza desteğini içerecek biçimde geliştirilmiştir.

SignArt, istemci sunucu mimaride çalışan bir çözümdür. Merkezi ürün olan SignArt Server, e-imza paketi oluşturma, mobil imzalama, PDF biçimine çevirme gibi işlemleri yerine getirir. SignArt Server aynı zamanda yönetim arayüzü ve güvenli belge aktarma (FDE) bileşenini de içerir.

Daha fazlası için lütfen tıklayın.

PCI Veri Güvenliği Standardı (PCI DSS) Uyumluluğu Çözümleri

PCI DSS uyumlu olabilmek için PCI Security Standards Council tarafından belirlenen her bir gereksinimi yerine getirmek gerekmektedir. PCI DSS gereksinimlerine uyum sağlayabilmek amacıyla bazı ürün ve çözümleri kullanmak gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Biznet, bu konuda SAQ (Öz Değerlendirme Formu) Danışmanlığı, Yerinde Denetim (On Site Audit), PCI Uyumluluk Ürünleri, Dış Zafiyet Tarama (External Vulnerability Scan), İç Zafiyet Tarama (Internal Vulnerability Scan), Yerinde Ön Denetim (On Site Pre-Audit), Uygulama Kodu İnceleme (Code Review) Hizmeti, Dış Penetrasyon Testi, İç Penetrasyon Testi, Firewall Kural Tablosu Analiz Hizmeti, Bilgi Güvenliği Dokümantasyonu Oluşturma Hizmeti sunmaktadır.

Daha fazlası için lütfen tıklayın.

bg_alt
bos
Copyright © 2010 Biznet Bilişim Sistemleri ve Danışmanlık Sanayi Ticaret A.Ş. Web tasarım : WS