Günümüz dünyasında uygulamaların %75’ini web uygulamaları oluşturuyor ve bunların çoğu da bankacılık, e-devlet siteleri gibi kritik uygulamalar. Kurumlara para ve zaman kazandıran bu uygulamaların kullanıcı dostu, her zaman erişilebilir, performanslı ve “güvenilir” olması büyük önem taşımaktadır.

Güvenli yazılım geliştirme kavramının önemi günümüzde çok iyi anlaşılmış, bu kavram yazılım geliştirme maliyetini, süresini azaltan ve yazılımın kalitesin arttıran bir unsur olarak kabul görmüştür. Ayrıca yazılım kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek pek çok güvenlik olayını da kaynağında engellemenin en etkili yoludur.

Biznet Bilişim, “Güvenli Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsü”nün oluşturulması için kurumlara danışmanlık hizmeti sağlar. Uygulama yazılmaya başladığı anda güvenlik katmanı oluşturmanın gerekli olduğu bilinciyle, kaynak kod analizleri yaparak uygulamanın hem erişebilir, hem güvenilir olmasını garanti altına alır,  yük testleri ile performansı analiz eder. Aynı zamanda hali hazırda geliştirilmiş uygulamalardaki açıkları tespit etmek üzere güvenlik testleri gerçekleştirir.

Bunun yanı sıra, kod geliştiren ekiplerin bu konuda bilgili olması ve güvenlik faktörünün hep göz önünde bulundurmasını sağlamak üzere “Güvenli Kod Geliştirme Eğitimleri” verir.

kod