BiznetBiznet

BİZ KİMİZ

Biznet Bilişim Sistemleri ve Danışmanlık Sanayi Ticaret A.Ş. 2000 yılında kurumsal kullanıcıların bilgi güvenliği ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla Ankara’da kuruldu.

Kuruluşumuzdan beri amacımız en değerli varlık olan bilginin, her türlü tehdide karşı güvenliğinin sağlanması için çözümler üretmek ve bilgi güvenliği büyük resmini oluşturmak. Bugün, ürün ve servislerden oluşan önemli bir portföyümüz bulunmakta ve “Bilgi Güvenliği Büyük Resmi”nin tüm parçalarını kapsamaktadır.

1-12

Biznet Bilişim kurumsal müşterilerine ağ ve bilgi güvenliği konusunda;

Projelendirme,

  Kurulum, 

Danışmanlık,

 Test ve denetim hizmetleri sunmaktadır.

En önemli değerlerimizden biri servis kapasitemizi ve kalitemizi zenginleştirerek bizi farklılaştıran yazılım geliştirme yeteneğimizdir.

biznet Biznet Bilişim, önde gelen bilgi güvenliği firmalarının ürünlerini satmakta ve teknik destek sunmaktadır. Önemli üreticilerle yüksek seviyeli işbirliği kontratlarımız bulunmaktadır.

biznet Biznet’in Kimlik ve Erişim Yönetimi konusundaki uzmanlığı Türkiye’de pek çok önemli başarılı proje üretmesini sağlamış ve önde gelen kuruluşlarda milyonlarca kimlik için hizmet sunma imkanı olmuştur.

biznet Biznet Bilişim Türkiye’de PCI konseyi tarafından denetçi olarak yetkilendirilmiş olan tek Türk şirketidir.

biznet Siber güvenlik alanında yürüttüğü Ar-Ge faaliyetleri ile ulusal boyutta büyük önem arz eden siber tehditlere karşı yenilikçi çözümler geliştirmeyi hedeflemektedir.

biznet 2011 yılında Sn. Faruk Eczacıbaşı Biznet Bilişim’e yatırım yaparak çoğunluk hissedarımız olmuştur. 2018 yılında da tüm hisseleri satın almıştır.

biznet Biznet Bilişim, 80’i aşkın çalışanıyla Ankara’da Genel Müdürlük, İstanbul’da Şube Ofisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

HAYAT AMACIMIZ:

En değerli varlık olan bilginin, siber tehditlere karşı güvenliğinin sağlanması için bütünleşik, etkin ve sürdürülebilir çözümler üretmek.

GELECEK HAYALİMİZ:

Siber güvenlik alanında yenilikçi ve öncü çözümler üreterek fark yaratan küresel bir marka olmak.

 DEĞERLERİMİZ:

interstate-icon Güvenilirlik

interstate-icon İşi Sahiplenme

interstate-icon Gelişime Açıklık

interstate-icon Olumlu iletişim

interstate-icon Teknik Uzmanlık

İLKELERİMİZ:

biznet Biz “birlikte” güçlüyüz! Farklı yeteneklerimizi bir araya getirdiğimizde gerçekleştirilmesi zor olan özgün ve yenilikçi çözümler üretiriz.

biznet Saygılı, adil ve duyarlıyız!  Birbirimize, müşterilerimize, iş ortaklarımıza, topluma ve doğaya bu bilinçle yaklaşırız.

biznet Olumlu, yapıcı ve çözümcüyüz!  Neden imkansız olduğuna değil, nasıl çözüm üreteceğimize odaklanırız.

biznet Katılımcı ve girişkeniz! Güzel fikirlerimizi, önerilerimizi çekinmeden paylaşırız.

biznet Eğlenceliyiz!  Çalışma ortamımıza renk katmayı, her günümüzü üretken ve zevkli hale getirmeyi severiz.

biznet Yalın düşünürüz!  Karmaşık durumların üstesinden basit yaklaşımlarla geliriz.

biznet Açık iletişim kurarız!  Birbirimize ve iş yaptığımız tüm taraflara karşı net ve dürüst yaklaşır, karşımızdakini anlamak için dinleriz.

Biznet’in kilometre taşlarını görüntülemek için tıklayın.

BELGELERİMİZ

ISO 9001

iso beyaz 1

ISO 27001

iso beyaz 2

SIZMA TESTİ SERTİFİKASYONU

Check-2-iconBilgi Güvenliği ve Kalite Politikamız

Biznet Bilişim olarak siber güvenlik alanında yenilikçi ve öncü çözümler üreterek, fark yaratan bir marka olmak vazgeçilmez amacımızdır.

Misyonumuz, vizyonumuz ve değerlerimiz doğrultusunda; müşterilerimizin iş sürekliliği ve itibarı açısından en değerli varlıklarından biri olan bilgilerinin, siber tehditlere karşı güvenliğinin sağlanması için bütünleşik, etkin, sürdürülebilir, müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin yanı sıra uygulanabilir yasal ve düzenleyici gereklilikleri karşılayan çözümler üretiyoruz.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gerekliliklerine uygun olarak, risk bazlı düşünme yaklaşımı ile gerçekleştirdiğimiz ve sürekli iyileştirdiğimiz süreçlerimiz sayesinde, tabii olduğumuz yasa ve düzenlemelere uyumu sağlayarak, sunduğumuz ürün ve hizmetlerin müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılanmasını, böylelikle müşterilerimizin bilgilerinin gerekli şekilde korunmasını güvence altına almaktayız.

Sürdürülebilir başarı için, müşterilerimizin yanı sıra, etkileşim içinde olduğumuz tüm ilgili iç ve dış tarafların da kalite ve bilgi güvenliği yönetimiyle ilgili ihtiyaç ve beklentilerini belirlemenin ve onların yönetim sistemleri üzerindeki etkilerini dikkate almanın gerekliliğinin bilinci içindeyiz.

Üst Yönetim olarak, Biznet Bilişim’in iş süreçleri ile entegre hale getirdiğimiz yönetim sistemleri uygulamalarının, liderliğini ve etkinliğine dair nihai sorumluluğu üstlenmekte, gereken tüm kaynakların mevcut ve kullanılabilir olmasını sağlamaktayız. Yönetsel rolleri üstlenen çalışanlarımızın ise kendi sorumluluk alanlarında liderlik yaklaşımını üstlenmelerini desteklemekteyiz.

Tüm çalışanlarımızla, yönetim sistemlerinin etkinliğinin önemi hakkında gerekli iletişimi kurmakta, yetkinliklerinin iyileştirilmesi ve bağlılıkları için eğitimler de dahil olmak üzere, gereken tüm faaliyetleri gerçekleştirmeyiz. Oluşturduğumuz açık ve şeffaf iletişim ortamı, çalışanlarımızın bilgi ve deneyimleri doğrultusunda, iyileştirme çalışmalarına katılımını sağlamaktadır.

Kalite ve bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin amaçlanan sonuçları yerine getirme başarısını periyodik olarak gözden geçirmekte, gerçekçi karar alma yaklaşımımız sayesinde, gerekli iyileştirmelerin zamanında hayata geçirilmesini güvence altına almaktayız.

Kalite ve bilgi güvenliği yönetim sistemi uygulamalarımızı, etkileşim içinde olduğumuz tüm taraflar nezdinde itibarımızı ve güvenilirliğimizi artıran, kurum kültürümüzün vazgeçilmez bir unsuru olarak görmekteyiz.

*[28.01.2019]

contacts-icon Sızma Testi Belgemiz

Sızma testleri günümüzde pek çok kurumun ihtiyacı olan bir hizmet olup, sistemlerin saldırılar karşısında ne kadar hazır olduğunu ortaya koyan önemli bir çalışmadır. Kurumlar sistemlerini kendileri test edebilecekleri gibi bu konuda hizmet veren firmalar ile de çalışabilmektedirler. Ancak hizmeti veren firmanın bu alanda ne kadar yetkin olduğu, etik yaklaşımı, izlediği prosedürler ve uyguladığı metodoloji hem hizmetin kalitesi hem de kurumun gizli bilgilerinin açığa çıkmaması açısından kritik öneme sahiptir.

Bu amaçla bir belgelendirme sistemi geliştiren Türk Standartları Enstitüsü, farklı seviyelerde ve uzmanlık alanlarında onaylı sızma testi firmalarını belirlemeye başlamıştır. (TS 13638)

Pek çok ilke imza atan Biznet Bilişim, Türk Standartları Enstitüsü tarafından 2015 yılında ilk defa uygulamaya konulan TS 13638 Sızma Testi Sertifikasyonunu “A Sınıfı” olarak alan ilk kurumlardan biri olmuştur.