BiznetBiznet

Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI DSS), kredi kartının işlenmesi, iletilmesi ve saklanması aşamalarında uyulması gereken mantıksal ve fiziksel bilgi güvenliği kurallarını tanımlamaktadır.  Bu kurallar PCI (Payment Card Industry) adı verilen ve aralarında American Express, MasterCard Worldwide, Visa, Discover Financial Services gibi üyeleri bulunan bir konsey tarafından geliştirilmekte ve yayımlanmaktadır.

Biznet Bilişim, PCI DSS alanında Türkiye’de yerleşik olarak hem ASV tarama hizmeti, hem de Yerinde Denetim hizmeti sağlamaya yetkili tek kuruluştur. PCI konseyi tarafından sağlanan Qualified Security Assessor (QSA) sertifikasına sahip Türk denetçiler aracılığıyla ön denetim, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunmaktayız.

PCI DSS uyumluluğunda önerdiğimiz yol haritasında hizmetlerimizi 3 kategoride sınıflandırabiliriz:

PCI DSS sertifikasına sahip olmanız hassas kredi kartı bilgilerini işleyen, ileten ve saklayan sistemlerinizin

güvenli olduğu ve kredi kartı süreçlerinde müşterilerinizin size güvenebileceği anlamına gelmektedir. Bunun yanında ek faydaları olarak aşağıdaki maddeleri sıralayabiliriz;

toolbox-icon İş Yeri Bankası (Acquirer) ve Ödeme Markaları (Visa, Mastercard, vs) arasında itibarınız yükseltir.

toolbox-icon Düzenli devam eden bir süreçtir ve organizasyonu bilgi hırsızlığı ve güvenlik saldırılarına karşı canlı tutmaktadır.

toolbox-icon Diğer standartlara uyumunuzu kolaylaştırır. (Cobit, ISO 27001, vs.)

toolbox-icon Kurum bilgi güvenliğinin sağlam bir temelini oluşturur.

toolbox-icon BT Altyapı iyileştirme fırsatlarını tetiklemektedir.